Programová ponuka Ján Berky Mrenica JR.

Hudobné obsadenie:

Ján Berky Mrenica jr, Michal Bugala, Janczi Rigo, Marco Pillo

Gypsy Jazz SK

Nový projekt multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu a slovenských hudobníkov, ktorí sa muzikantsky prezentujú v novom štýle hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle ala Django Reinhart. V interpretácie však neostávajú iba v štýle  len pri Gypsy jazz , ale spájajú rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta, a tak tento projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Program je  nabitý  emóciami, virtuozitou, ktorú má v sebe  rómske hudobné dedičstvo. Hudobníci  v tomto zoskupení v roku 2017 vystúpili na jazzovom festivale OpenJazzFest  na Zelenej vode s legendárnym gypsy jazzovým gitaristom Stochelom  Rosenbergom  /Rosenberg Trio/ .     

Jan Berky Mrenica a Peter Luha show, Jan Berky Mrenica a Peter Luha koncert, Jan Berky Mrenica a Peter Luha programová ponuka, koncertný virtuózny program, LOOP SHOW

Ján Berky Mrenica jr. & Peter Luha – Free n´ Loop

Ján Berky Mrenica jr. (husle, looper) & Peter Luha (gitara, rekordér, spev, beatbox, perkusie, looper) –
Unikátny spoločný projekt hudobných osobností – Petra Luhu (gitara, spev, zobcová flauta, prekusie, live looping), Mariana Jaslovského (saxofón, priečna flauta, midi inštrument) a husľového virtuóza Jána Berky Mrenicu ml. prezentuje plnú škálu rytmov a emócií od ambientných atmosfér až po funk a rock – cez improvizácie, vlastné kompozície a známe covery v osobitom prevedení. Hranie sa s naživo tvorenými loopmi a zvukmi..

Ján Berky Mrenica jr.

& Marián Lucký

Výnimočný blues-rockový program, na ktorom nesmú chýbať najznámejšie skladby bluesových a rockových coverov (Deep Purple, AC/DC, Beatles, Eric Clapton,Jimi Hendrix…) a tiež autorské skladby Mariána Luckého z albumu About Life. J.Berky Mrenica jr. a jeho zázračné elektrické husle vo víre kvalitnej rockovej hudby sú zárukou úžasného hudobného zážitku pre všetkých priaznivcov a fanúšikov tohoto žánru.