Programová ponuka:

Orchester Jána Berkyho Mrenicu – Diabolské husle

Členovia orchestra:
Husle-Primáš: Ján Berky Mrenica jr
Husle: Jozef Berky, Štefan Bertók
Viola: Peter Koza, Milan Hronček
Kontrabas: Jancsi Rigo
Cimbal: Mykhaylo Zakhariya

Programová ponuka orchester jana berkyho mrenicu diabolske husle, diabolske husle, orchester jana berkyho mrenicu,

Orchester Jána Berkyho Mrenicu


Diabolské husle sú pojmom, ktorý niekoľko desaťročí znamenal a stále znamená to najlepšie v oblasti ľudovej kultúry a folklórnej interpretácie na Slovensku. Vďaka unikátnym hudobným, ale i dramaturgicky neobyčajným prvkom sú vystúpenia vždy príjemným prekvapením pre široké spektrum publika a kritikov.

O orchestri

Orchester koncertoval takmer po celom svete -USA, Kanada, Japonsko, Čína, Taiwan, Mexico, z Európy sú to Španielsko, Grécko, Taliansko, Švajčiarsko, Poľsko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Anglicko…. Z významných koncertných podií na ktorých orchester konceroval sa dajú spomenúť- Komische Oper-Berlín, Kozerthaus-Berlín, Royal Opera House-Londýn, Hans Max Saal-Mníchov, Smetanova síň-Praha, Konzert und Kongressaal-Luzern, Concert Hall-Melbourne.

Spolupráce

 

Koncerty v realizácii s unikátnymi hudobnými, ale aj dramaturgicky nezvyčajnými prvkami po umeleckej a aranžérskej stránke boli vždy príjemným prekvapením pre široké spektrum publika i kritikov. Orchester spolupracuje so špičkou slovenskej pop a jazz scény – J. Burian, J. Tatar, M. Gašpar, M. Buntaj, M. Valihora, L. Bíla , P. Cmorík, V. Redl, S. L. Sklovská, M. Babjak, J. Babjak, J .Fogašova, J. Bernátová, O. Šaling, M. Doboš, J. Orlická, A. Zimayiová.

programová ponuka

 

Melódie Srdca

Program Orchestra Jána Berkyho Mrenicu, ktorý pozostáva zo slávnych klasických autorov ako je Brahms, Khachaturian, Lara, Piazzolla a folklóru celého sveta, najmä slovenského.
Repertoár obsahuje napríklad Uhorský tanec, Šabľový tanec, skladbu Veľký blondýn s čiernou topánkou, A.Piazolla –Oblivion, Monti čardáš a mnohé iné.
Folklórna časť pozostáva z pera Jána Berkyho Mrenicu st.,
Ako hosť na požiadanie – sóĺistka, speváčka Janka Orlická a v jej prevedení piesne zo žánru- Chanson, Jazz, Folklór z celého sveta až po rómske piesne.

 

Dáma v čiernom

Aranžmány svetových hudobných romských kultúr v spojení so speváckym prejavom slovenskej divy šansónu a jazzu, pôsobiacej dlhé roky vo Francúzsku – Jany Orlickej, tvoria prechádzku svetovou hudbou z Grécka, Turecka, Balkánu, Ukrajiny, Poľska, Belgicka, Francúzska, Rumunska, Ukrajiny, Maďarska a Slovenska.
Jana Orlická, dynamická štýlová a žánrovo verná speváčka, viac známa v zahraničí ako doma, svojim presvedčivým prejavom fascinovala či už hviezdy jazzového neba alebo v kolíske šansónu samotných Francúzov. Zhostila sa interpretovania rómskych piesní rozdielneho kultúrneho pôvodu, a zároveň úlohy priblížiť aj rodnému publiku svetovú cigánsku pieseň, ktorú bravúrne a citlivo interpretuje v originálnych textoch.

 

Orchester Jána Berkyho Mrenicu & Martina Babjaka

Atraktívny program rôzneho žánru od opery, muzikálu až po známe ľudové piesne.
Toto spojenie má dlhoročnú spoluprácu a ponúka vždy kvalitné prevedenie mnohých hudobných odvetví, čoho je dôkazom aj CD- Folklorika (r.2000), a veľa spoločných koncertov, či televíznych relácii.

 

Orchester Jána Berkyho Mrenicu a Gypsy Jazz SK

Nový projekt multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu a slovenských hudobníkov, ktorí sa muzikantsky prezentujú v novom štýle hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle ala Django Reinhart. V interpretácie však neostávajú iba v štýle  len pri Gypsy jazz , ale spájajú rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta, a tak tento projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Gypsy jazz SK ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov autorsky zaangažovaných do projektu. Program je  nabitý  emóciami, virtuozitou, ktorú má v sebe  rómske hudobné dedičstvo. Hudobníci  v tomto zoskupení v roku 2017 vystúpili na jazzovom festivale OpenJazzFest  na Zelenej vode s legendárnym gypsy jazzovým gitaristom Stochelom  Rosenbergom  /Rosenberg Trio/ .                                                                                   Hudobné obsadenie:

Michal Bugala- gitara

Marco Pillo – gitara, spev

Ján Berky Mrenica – husle

Peter Koza- viola, gitara, spev

Janczi Rigo- kantrabas

Lucie Bíla a Veľké Diabolské husle

Celovečerný koncert s fantastickou speváčkou Luciou Bílou je záruka dobrej hudby, umenia a nálady.
Temperamentné piesne Lucii Bílej spolu s virtuóznym prevedením veľkého Orchestra Diabolské husle je skvelou volbou programu pre široké publikum, ktoré očakáva jedinečný zážitok.

Orchester Jána Berkyho Mrenicu & Jozef Merstein Jochymzcik ( PL),

Orchester Jána Berkyho Mrenicu & Jozef Merstein Jochymzcik ( PL)

Inšpiratívny koncert, ktorý je  plný emócií , popretkávaný nitkami excelentných umeleckých výkonov členov  hudobného  zoskupenia Orchestra Jána Berkyho Mrenicu – Diabolských huslí.

Ide o program cezhraničnej spolupráce medzi Poľskou republikou a Slovenskou republikou. Je osobitý tým, že na koncertnom pódiu vystúpi Sinti  Róm z Poľska.

Na čo sa môžete tešiť?

Predstavenie rómskej hudby v novom aranžmáne, ktorý spája hudobné skúsenosti Rómov z Poľska – tradičnú rómsku hudbu s vplyvmi Sinti Jazzu a zo Slovenska, rómske skladby s prvkami maďarskej a balkánskej hudby